Mirëserdhët në faqen elektronike të shoqatës integrative gjermano-shqiptare

files/IDEAL-Webseiten-Inhalts-Bilder/Bild__Wuerfel.jpgShoqata integrative gjermano-shqiptare (IDEAL), është një bashkim i individëve, shoqërive dhe institucioneve gjermano-shiptare, me qëllim kryesor nxitjen e mëtejshme të bashkëpunimit në fushën e integrimit, ekonomisë, si dhe në aspektet shoqërore dhe kulturore të marrëdhënieve dypalëshe.

 

   Mbi ne      Lajme & Aktivitete     Anёtaresia

Ne kete Rubrike „Mbi Ne“ Ju do te gjeni me shume informacione mbi historikun e Shoqates sone, qellimet dhe Strukturen e saj. Ne e mirepresim shkembimin me ju.

 

Na shkruani ne adresen tone: info@i-de-al.org

 

IDEAL organizon dhe realizon projekte te shumta me karakter social, kulturor, ekonomik dhe edukativ. Per te mesuar me shume rreth ketyre aktiviteteve klikoni ne rubriken Aktivitete.

 

Informacione te tjera i gjeni ne Newsletter, ne Njoftimet per shtyp.


Nje Nentor Shqiptar i jashtezakonshem:

IDEAL ne bashkepunim te ngushte me Ministrine e Kultures se Republikes se Shqiperise organizoi koncertin gala „Shpirti Shqiptar ne Essen“ ne kuadrin e Nentorit Shqiptar 2018“. Mbi 500 artdashes shijuan kenget dhe vallet e ansamblit tone te famshem ne qytetin e Essen. Falenderimet tona te gjithe artisteve dhe artdashesve per kete mbremje te paharrueshme! 

 

Po ne te njejten dite, IDEAL nen patronazhin e Konsullates se Nderit te Shqiperise dhe te Ambasades se Shqiperise ne Berlin organizoi pritjen festive dhe diten e dialogut ekonomik me perfaqesues diplomatik dhe ekonomike te shteteve me te rendesishme partnere te Shqiperise si Gjermania, Franca, Hollanda, Italia, Greqia, Hungaria, Cekia, Turqia, Serbia, Japonia, Zvicra, Belgjika etj. Nje dialog intensive startoi mes tyre dhe perfaqesuesve te shumte te diaspores sone ne kete event qe u shoqerua dhe nje performance eksluzive muzikore te Ansamblit popullor te kengeve dhe valleve te Shqiperise. Nje falenderim I vecante shkon per themeluesin e grupit NG dhe bashkeaksionerin e klubit ekonomik te Düsseldorf, Z. Lazim Destani dhe stafin e tij per mbeshtetjen e shkelqyer.Posteri i koncertit , video i koncertit & Informacione te tjera

 

Nëse dëshironi të mbështesni punën tonë, ju ftojme me kënaqësi të bëheni pjesë e shoqatës IDEAL kundrejtë një kuote vjetore të përcaktuar.  Anëtarësimi juaj në shoqatë ju ofron mundësinë të kontriboni në forcimin e masave integrative dhe përmirësimin e këtij procesi duke shkëmbyer eksperiencat personale dhe duke propozuar ide origjinale për arritjen e qëllimit të përbashkët.

 

files/IDEAL-Webseiten-Basisaufbau/Toggle-Buttom_AL__ANETARESIA-1.png

 

         
   Donacione      Shtypi & Media      Shёrbime & Lidhje

Ne se ju  vleresoni punen tone dhe deshironi te na mbeshtesni, Ju ftojme perzemersisht te ndihmoni shoqaten me nje donacion tuajin.Nepermjet mbeshtetjes suaj  ju mund te kontribuoni ne forcimin e perpjekjeve gjermano-shqiptare per  integrim.

 

 

 

 files/IDEAL-Webseiten-Basisaufbau/Toggle-Buttom_AL__DONACIONE-1.png

 

Shoqata IDEAL hedh veshtrimin mbrapa tek nje radhe aktivitetesh dhe ngjarjesh. Ne se ju deshironi te dini me shume per aktivitetet tona ,atehere mund t'i hidhni nje veshtrim galerise tone me fotografi dhe faqes me informacione aktuale ne internet.

 

Kliko ketu per te kaluar direkt ne faqen e Artikujve mbi Dialogun e Pare Gjermano-Shqiptar 2013
(Konference ekonomike, Ekspozite e Produkteve Shqiptare dhe Kultures Shqiptare, Kulture, Integracion)
29. Nendor 2013, Philharmonie Essen
files/DialogTag-2013/Dialogtag2013__Logo__al.png

  Ne ju ofrojmë ndihmën tonë në pyetjet dhe shqetësimet në fushat:
  • Të drejtat ligjore të emigrantëve
  • Masat e integrimit
  • Ekonomi dhe investim
  • Arsim, trajnime dhe tema shoqërore
  • Shërbime të ndryshme
  • Art dhe kulturë

 

 


Mbështetur nga sprint dhe troveo